Laiklik Nedir?

Dinsizlik midir yoksa nedir? Laiklerden bunun açıklamasını istiyorum. Rizeli kardeşlerim kusura bakmasınlar.

Rizeliye sormuşlar hamsiden kurban olur mu? Niçin olmasın kanı var, canı var mercan gibi gözleri var demiş. Kanı var mı? Canı var mı? Mercan gibi gözleri var mı? O zaman bundan da kurban olur.

Müftülerin nikâh kıyması laikliğe aykırıymış. O zaman siz kıydırmayın. Başka yollar vardır. Gazi Mustafa Kemal Paşa’da müftü nikâhıyla evlenmiştir. Siz ne acayip laiksiniz. Kurban kesimine de toplu kıyım diyorsunuz. Siz köfte, pirzola yemez misiniz? Size serbest fakir fukaraya yasak öylemi?

Örtünmeyi de laikliğe aykırı buluyorsunuz. Örtülülerin size ne zararı var? Çıplakların zararı yok mu? Çıplaklar tahrik etmiyor mu? Fuhuş denilen bela aldı başını gidiyor. Sokaklardan çöp bidonlarından çocuk topluyorlar. Bu çocuklar bu şüheda yurdumuzda ahlaksızlık, eroin, uyuşturucu ile milletimizin huzurunu bozuyorlar. Gerçi bugün örtünenlerin çoğu size benziyor. Örtüleri İslam’a uygun değildir. Başların da bir örtü, diğer yerleri size benziyor. Müslüman hanımlara Allah-u Teâla’nın huzuruna çıkabilecek bir örtü, bir kıyafet lazım. Ve örtü farzdır.

Nur Suresi 31. Ayetinde “Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!” ve Ahzab Suresi 59.

Ayette “Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına söyle, (dışarı çıktıkları zaman) bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu, onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.” buyurmaktadır. Allah (C.C) örtünmeyi emrediyor. İnkârı küfürdür. Ölünce yıkayıcılar kadınları isteseler de istemeseler de kefene sararak örtüyorlar. Korkuyorum bu laikler daha da ileri giderek buna da laikliğe aykırıdır diyerek karşı çıkarlarsa o zaman ne yapacağız. Fitnenin başı o zaman kopacak.

Cahilin kalbi hacerdir( taştır)

Halıkın ilhamı yok 

Dört kitabı tefsir etsen 

Kendine hiç karı yok

Onun derdi yemek ve şehvettir. 

Başka bir efkârı(düşüncesi) yok

Haddini bilmeyen cahillerden Rabbimize sığınırız.

Scroll to Top